ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Nevşehir Üniversitesinde Pedogojik Formasyon Eğitimi Başlıyor.

Nevşehir Üniversitesinde Pedogojik Formasyon Eğitimi Başlıyor.

Tarih 30 Eylül 2011, 00:50 Editör B.Hakan YILMAZ

Nevşehir Üniversitesi her geçen gün büyüyerek gelişiyor.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç: “Üniversitemizin Gelişim Bayrağını Çok Daha Yükseklere Dikeceğiz.”

29-09-2011

Nevşehir Üniversitesi Aylık Değerlendirme ve Basın Bilgilendirme Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın başkanlığında yapıldı.

Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Erdoğan Çiçek, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, Basın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörü Uzman Mehmet Akbaş, daire başkanları, ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

Toplantıda Nevşehir Üniversitesinin hızlı gelişim çizgisi, 2011-2012 eğitim öğretim yılı, alt yapı projeleri, gelişme sürecinde izlenilecek yollar ele alındı.

Ulusal ve yerel basın mensupları ile sohbet şeklinde gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile Nevşehir Üniversitesinin gelişimi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Nevşehir’de koca bir şehir kurduklarını belirten Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Bu şehir inşasının henüz çok başındayız. Nevşehir Üniversitesi, Nevşehir halkı ve medyamız ile birlikte el ele vererek gelişim sürecimizi daha da hızlandırmak adına çaba veriyoruz. Şimdiye kadar bu süreci layıkıyla başardık. Bundan sonraki süreçte de hızımızı, ivmemizi yitirmeden gelişim bayrağımızı çok daha yükseklere dikeceğiz. Gelişim seyrimiz ve hedeflerimiz konusunda benzetme yapmamız gerekirse; şimdilerde gelişim bayrağımızla birlikte Hasan Dağı’nın yarılarına ulaştık. Birkaç yıl sonra gelişim bayrağımızı Hasan Dağı’nın zirvesine, ardından Erciyes’in tepesine daha sonra da bayrağımızı Himalaya Dağlarının zirvesine çıkartmak istiyoruz.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç toplantıda son günlerde Üniversitemizin en önemli gündem maddesi olan Pedagojik Formasyon Eğitimi hakkında da şunları söyledi: “Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından içinde Nevşehir Üniversitemizin de bulunduğu toplamda 53 Üniversiteye Pedagojik Formasyon verildi. Yeni kurulmasına rağmen Üniversitemizin bu liste içinde yer alması bizleri çok onurlandırdı. Bu rakam bizim için çok önemli. Çünkü bu rakamın içinde beş tane 2006 yılından sonra kurulan üniversite var. Onun dışındaki bütün üniversiteler daha önce kurulmuş olan “büyük” dediğimiz üniversitelerdir. Bunlar içinde yeni kurulan gelişimini yeni tamamlamaya çalışan ve Pedagojik Formasyon almaya hak kazanan beş üniversite var. Bu üniversitelerin içinde en önemlisi ise Nevşehir Üniversitesidir. Üniversitemizi diğer üniversitelerden farklı kılan boyut ise Eğitim Fakültesinin yeni kurulmuş olmasıdır. Diğer dört üniversitesinin eğitim fakültesi yıllardır eğitim öğretimini sürdürmektedir. Üniversitemize dönüp baktığımızda; eğitim fakültemiz henüz yeni kuruldu, şu anda fakültemizde henüz öğrencimiz yok. Bundan sonraki eğitim öğretim yılında Eğitim Fakültemize öğrencilerimizi alacağız. İkili görüşmeler ve taahhütlerimiz neticesinde Pedagojik Formasyonu almaya hak kazandık. Bu başarımızı da Üniversitemizin mimarı olan herkese ve Nevşehir’e armağan ediyoruz. Nevşehir Üniversitesi artık 200 öğrenciye öğretmen olabilmeleri için Pedagojik Formasyon derslerini verebilecek.”

Bu haber 1239 defa okunmuştur...

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye Gündemi

Gülşehir’den Şehit Fırat’a Dua’lar Gönderildi.

Gülşehir’den Şehit Fırat’a Dua’lar Gönderildi. Gülşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanlığı tarafından organize edilen Mevlit-i Şerif yatsı namazına m...

Hocalı Katliamı, Bir Soykırımdır.

Hocalı Katliamı, Bir Soykırımdır. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu adına Başkan Tayfur URGENÇ; Hocalı Katliamının 23.yılı anısına basın...
Şaşıracaksan OKUMA25 Şubat 2015

ANKET

Sizce Nevşehir'deki sorunların kaynağı nedir?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HAFTANIN SÖZÜ

Ne Mutlu Türk'üm Diyene! M.K. Atatürk

Sitemiz Basın Ahlak İlkelerine Uygun Hareket etmeyi ilke edinmiştir. Yazıların ve yorumların sorumluluğu yazarlarına aittir. Tüm Hakları mahfuzdur. Alıntı yaparken kaynak göstermesi zorunludur.
RSS Kayna | Yazar Girii | Yazarlk Bavurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi